Olet täällä

Ylemmät AMK-tutkinnot

Tarkista tästä opintojesi aloitukseen liittyvät tiedot.

 

Tutkinto-ohjelma Opintojen aloitusaika ja -paikka Opinto-ohjaajan/opettajatuutorin yhteystiedot Muut tiedotteet
Tradenomi (ylempi AMK), liiketoiminnan kehittäminen Pe 6.9.2019 klo 9 Microkadun kampus
(Microkatu 1, 70210 Kuopio)
Markku Haapakoski markku.haapakoski@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
---
Agrologi (ylempi AMK), maaseudun kehittäminen Pe 6.9.2019 klo 9 Iisalmen kampus
(Haukisaarentie 2, 74130 Iisalmi)
Heli Wahlroos heli.wahlroos@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
---
Insinööri (ylempi AMK), teknologiaosaamisen johtaminen Pe 6.9.2019 klo 9 Opistotien kampus tila A-2063 (Opistotie 2, 70200 Kuopio) Jenni Toivanen jenni.toivanen@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
Aloituspäivien ohjelma (tulossa)
Bioanalyytikko/Röntgenhoitaja (ylempi AMK), kliininen asiantuntija Pe 6.9.2019 klo 9 Microkadun kampus
(Microkatu 1, 70210 Kuopio)
Leena Tikka leena.tikka@savonia.fi
Pirjo Leppäsaari pirjo.leppasaari@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
Aloituspäivien ohjelma (tulossa)
Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), hyvinvointikoordinaattori Pe 6.9.2019 klo 9 Microkadun kampus
(Microkatu 1, 70210 Kuopio)
Riitta Turjamaa riitta.turjamaa@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
---
Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), kuntoutus Pe 6.9.2019 klo 9 Microkadun kampus
(Microkatu 1, 70210 Kuopio)
Marja Äijö marja.aijo@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
---
Master's Degree in Digital Health (ylempi AMK) Ma 9.9.2019 verkon välityksellä Pirkko Kouri pirkko.kouri@savonia.fi
5.8.2019 alkaen
---

 

Savonia-ammattikorkeakoulu

Savonia on yksi Suomen suurimmista ja monipuolisimmista ammattikorkeakouluista, jolla on kampuksia kolmella paikkakunnalla: Iisalmessa, Kuopiossa ja Varkaudessa. Savonia palvelee lähes 6000 opiskelijan lisäksi aktiivisesti ympäröivää elinkeinoelämää, joka mahdollistaa sekä opetuksen että oppimisen työelämäläheisyyden.

Youtube