Olet täällä

Sosiaali- ja terveysala

Tarkista tästä opintojesi aloitukseen liittyvät tiedot.

 

Tutkinto-ohjelma Opintojen aloitusaika ja -paikka

Opinto-ohjaajan/opettajatuutorin yhteystiedot                 

Sairaanhoitaja (AMK) Iisalmi Ke 28.8.2019 klo 9 Iisalmen kampuksen auditorio (Haukisaarentie 2, 74130 Iisalmi) Opettajatuutori Arja-Sisko Kainulainen
arja-sisko.kainulainen@savonia.fi, 0447856698
Ma 5.8.2019 alkaen

Opettajatuutori Katrina Hyvönen katrina.hyvonen@savonia.fi, 0447856617
To 8.8.2019 alkaen

Sosionomi (AMK) Iisalmi Ke 28.8.2019 klo 9 Iisalmen kampuksen auditorio (Haukisaarentie 2, 74130 Iisalmi) Opettajatuutori Marjaana Tuovinen marjaana.tuovinen@savonia.fi, 0447856695

Opettajatuutori Auli Ratinen auli.ratinen@savonia.fi, 0447856690

Ma 5.8.2019 alkaen

Sairaanhoitaja (AMK) Kuopio Ke 28.8.2019 klo 8 Microkadun kampuksen auditorio (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Sari Husso sari.husso@savonia.fi
Opettajatuutori Marjaana Kellomäki marjaana.kellomaki@savonia.fi

Ma 5.8.2019 alkaen

Ensihoitaja (AMK) Kuopio Ke 28.8.2019 klo 8 Microkadun kampuksen auditorio (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Arja Kemiläinen arja.kemilainen@savonia.fi
Opettajatuutori Päivi Smahl paivi.smahl@savonia.fi
Opettajatuutori Petri Tuovinen petri.tuovinen@savonia.fi

Ma 5.8.2019 alkaen

Bioanalyytikko (AMK) Kuopio Ke 28.8.2019 klo 8 Microkadun kampuksen auditorio (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Sanna Kolehmainen sanna.kolehmainen@savonia.fi
Opettajatuutori Leena Tikka leena.tikka@savonia.fi

Ke 7.8.2019 alkaen

Fysioterapeutti (AMK) Kuopio Ke 28.8.2019 klo 8 Microkadun kampuksen auditorio (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Anna-Leena Ruotsalainen anna-leena.ruotsalainen@savonia.fi
Opettajatuutori Annu Suvinen annu.suvinen@savonia.fi

Ma 5.8.2019 alkaen

Röntgenhoitaja (AMK) Kuopio Ke 28.8.2019 klo 8 Microkadun kampuksen auditorio (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Kaija Laitinen kaija.laitinen@savonia.fi
Opettajatuutori Pirjo Leppäsaari pirjo.leppasaari@savonia.fi
Opettajatuutori Tuula Partanen tuula.partanen@savonia.fi

Ke 7.8.2019 alkaen

Suuhygienisti (AMK) Kuopio Ke 28.8.2019 klo 8 Microkadun kampuksen auditorio (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Tiina M. Holopainen tiina.m.holopainen@savonia.fi
Opettajatuutori Tarja Ruokokoski tarja.ruokokoski@savonia.fi

Ma 5.8.2019 alkaen

Bachelor of Health Care, Registered Nurse Kuopio Ke 28.8.2019 klo 10 Microkadun kampuksen A-osan aula (Microkatu 1, 70210 Kuopio) Opettajatuutori Katri Huuskola katri.huuskola@savonia.fi
Opettajatuutori Leena Koponen leena.koponen@savonia.fi

Ma 5.8.2019 alkaen

 

Savonia-ammattikorkeakoulu

Savonia on yksi Suomen suurimmista ja monipuolisimmista ammattikorkeakouluista, jolla on kampuksia kolmella paikkakunnalla: Iisalmessa, Kuopiossa ja Varkaudessa. Savonia palvelee lähes 6000 opiskelijan lisäksi aktiivisesti ympäröivää elinkeinoelämää, joka mahdollistaa sekä opetuksen että oppimisen työelämäläheisyyden.

Youtube